e-İmza Logo

e-İmza Nedir?

e-İmza, elektronik ortamlarda oluşturulmuş belgelere eklenen, belgenin kim tarafından oluşturulduğunu, onaylandığını, imzalandığını ortaya koyan elektronik imza sirküsüdür.
e-İmza, 5070 Sayılı Kanun uyarınca ıslak imza ile eşdeğer olan, elektronik ortamda bulunan bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirler.

e-İmza Uygulaması Avantajları Nelerdir?

Hukuki geçerliliği

e-İmza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir.

Güvenli bilgi

Elektronik işlemlerde gönderilen bilginin değişmediğini ve gönderen kişiye ait olduğunu gösterir.

Garanti yöntem

e-İmza, inkâr edilemeyeceğini garantiler.

e-imza nedir

e-İmza Başvurusu için Gerekli Belgeler

e-İmza başvurusu, bireysel ve kurumsal olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bireysel e-İmza başvurusu için nüfus cüzdanı ve resmi kimlik belgesinin aslı gerekmektedir. Kurumsal e-İmza başvurusu için ise, Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış faaliyet belgesinin aslı gerekmektedir, bununla birlikte nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi gibi fotoğraf bulunan belgeler gerekmektedir.

e-İmza Kullanmanın Faydaları

Belirli bir belgenin imzalanarak elektronik ortamda tutulmasına e-İmza denir. e-İmza sayesinde belgeye eklenen imzanın kimin olduğunu kolayca belirleyebilirsiniz. e-İmza ile birlikte işlemlerinizi çok daha kısa bir sürede halledebilirsiniz. Verilerinizin bütünlüğü korunur sizden izinsiz bir değişim yapılmaz. e-İmza sizlere güvenilirlik sunar, e-Dönüşüm projelerinizi elektronik ortamda güvenle yapılır. Elektronik imza, holdingler, üniversiteler, büyük organizasyonlarda, kamu kurum kuruluşları gibi birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır.

Sizi ileriye taşıyacak finansal çözümler için teklif alın!

Size özel çözüm ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.