e-ödeme logo

e-Ödeme Nedir?

e-Ödeme, Satıcı hesaplarındaki açık fatura ödeme taleplerini oluşturan, talepleri grup içi onay hiyerarşisi içinde onaya sunan, onaylanan talepleri dijital olarak bankaya ileten, eğer satıcının müşteri hesabı varsa müşteri hesabını mensuplaştıran, 8 haftaya kadar vade analizi yapan ve talimat hazırlama ve muhasebeleştirme (denkleştirme dahil) gibi operasyonel işlemlerin otomatik yapılmasını sağlayan sistemdir.

Avantajları Nelerdir?

Ödeme İhbarı Bilgilendirmesi

İlgili firma, finans yöneticisi ve kişilere e-posta yoluyla ödeme ihbarını gönderim sağlar.

Tüm Dosyalar Kayıt Altında

Bankadan gelen akıbet dosyalarını ilgili talimatla ilişkilendirerek kayıt altına alır.

Farklı Birimler için Ayrı Yönetim

Şube ve şantiyeler aynı cari kod üzerinde faturalarını ayrı ayrı takip edilir.

Yüksek Performans

Birden fazla fonksiyonaliteye tek uygulama ile erişim ve kullanıcı performans artımı yapar.

Tüm İşlemler için Tek Rapor

Farklı raporlara gereksinim duymadan tek bir raporda ödeme işlemlerini tamamlar.

Farklı Para Birimi ile Ödeme

Farklı para birimi ile ödeme talebi oluşturur.

Özellikleri Nelerdir?

e-Ödeme ürün anlatımı
  • Talimat ekranından sadece ödeme talimatları değil, personel avansları, hesaplararası virman, aidat ve vergi ödemeleri gibi işlemler için de talimat hazırlanabilir.
  • Satıcı üzerinde denkleştirme yapılmasa bile sanal bir denkleştirme yaparak mahsup edilmiş fatura kalemi üzerinden ödeme talebi yapılabilir.
  • Şube ve şantiyeler için ayrı yönetim sunar. Şube ve şantiyeler aynı cari kod üzerinde faturalar ayrı ayrı takip edilir.
  • Kısmi ve fatura bazında ödeme talebinde bulunulabilir, kısmi ödemelerde kalan fatura tutarı için yeni vade belirlenebilir.
  • Ulusal ve belge para birimi bazında ödeme talebinde bulunulabilir.
  • Ödeme yapılmayacak cari yada fatura için ayrı ayrı blokaj konabilir.
  • Bölüm içi (örn: Satın Alma Dpt.) onay ve finans için ayrı onay hiyerarşisi ile ödeme talepleri onaylanabilir, bir üst onay verecek kişi ödeme tutarını değiştirebilir.
  • Finans tarafından onaylanmış faturalar son onay olup talimatlar sistem üzerinden hazırlanır. Talimat metinleri sürekli değiştirilebilir bakım ekranlarına sahiptir (talimat metinleri kod içerisinde yazılmamıştır).
  • Her talimat için bir takip numarası verilmektedir. Talimatı basılan faturalar için muhasebeleştirme ekranı mevcuttur. Muhasebeleşme aşamasında satıcı faturaları denkleştirilir.
  • Her talimat için bir takip numarası verilmektedir, talimatı basılan faturalar için muhasebeleştirme ekranı mevcuttur. Muhasebeleşme aşamasında satıcı faturaları denkleştirilmektedir.

Sizi ileriye taşıyacak finansal çözümler için teklif alın!

Size özel çözüm ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.