e-mutabakat logo

e-Mutabakat Nedir?

e-Mutabakat, şirketler ve iş ortakları arasında belirlenmiş ve kesinleşmiş olan alacak/vereceklerin elektronik ortamlarda güvenilir ve hızlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. BA, BS ve Cari hesap mutabakatları için kullanılabilir. e-Mutabakat sistemi, B Formu ve Cari hesap mutabakatlarını elektronik ortam üzerinde yapan, mutabakat işlemlerinin daha hızlı, etkin, ucuz ve çevreye karşı duyarlı bir şekilde yapılmasını sağlayan, izlenebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır.

NetBT e-Mutabakat çözümü SAP entegresi ile birlikte gelmektedir. e-Mutabakat sistemi hem SAP üzerinde hem de Non-SAP olarak kullanılabilmektedir. Bu sayede büyük hacimli şirketler için hızlı çözümler sunar.

Borç ve alacak takibine imkan sunmakta olan e-Mutabakat sistemi KEP entegresine de sahiptir. Bu çözüm yolları ile sizlere maliyet alanında büyük avantajlar sunar.

e-Mutabakat Faydaları Nelerdir?

  • Mutabakat süreçlerinizi web üzerinden online yöneterek zamandan ve telefon, faks gibi giderlerden tasarruf elde edebilmeyi sağlar.
  • Mutabakatlarla ilgili uyuşmazlıkları sistem üzerinden online çözebilir; tamamlanan ve onaylanan mutabakatları portalden kontrol edebilmeyi sağlar.
  • Sisteminizle uyumlu olarak çalışır.
  • Online olarak mutabakatlarınızı yapmayı sağlar.
  • Cevap vermeyen firmalara sistemin otomatik olarak tekrar mail göndermesini sağlar.
  • Gelen/Giden fatura kaybını önleyerek, geriye dönük fatura sorgular.
  • Detaylı raporlama ile süreçlerinizi kolaylaştırır.
  • Gönderilerinizi KEP sistemi üzerinden yaparak giden mutabakat mektuplarının ve gelen cevapların resmi olmasını sağlar.

e-Mutabakat Sistemi Nasıl Çalışır?

e-Mutabakat, şirketlerin müşteri arasındaki finansal işlemleri elektronik ortamda tutan, hızlı ve güvenli bir sistemdir. e-Mutabakat sistemi sayesinde sürekli kağıt anlaşmaları yapmayacak, bunların hepsini kolayca sistemden yapabileceksiniz bu sayede kağıt israfı yapmayarak doğayı da koruyacaksınız. e-Mutabakat sistemi sayesinde veri aktarımınız kolay ve çabuk gerçekleşir bu da size zaman kazandırır. Bunlarla birlikte içinde, veri bütünlüğü sağlamak, işlem maliyeti düşürme, tam entegrasyon sağlanması gibi birçok avantajı bulundurur.

SAP e-Mutabakat Türleri

SAP e-Mutabakat türleri, BA mutabakat uygulaması, cari mutabakat uygulaması, BS mutabakatı uygulaması, denetim mutabakatı uygulaması ve Muhatap Firma Mutabakatı olmak üzere beşe

ayrılmaktadır. Çalışmalarını birlikte yürüten firmaların, yıl sonu geldiğinde bordro üzerinden borç-alacak ilişkisini takip eden ve bu süreç ile alakalı bilgi verilmesini sağlayan yöntemdir. BA/BS mutabakatı ise bir firmada 5000 TL ve üzerinde bir fiyatla alınan faturaların BA şirketleri tarafından düzenlenen süreçtir. Bu formlar her ay düzenlenerek vergi dairesine götürülür.

NetBT Dijital Çözüm Hizmetleri

e-Mutabakat Hakkında Merak Edilenler

e-Mutabakat Nedir?

Şirketlerin içinde yapılan mutabakat konuşmalarının dijital bir ortamda yapılmasına ve kayıt altında tutulmasına e-Mutabakat denir.

e-Mutabakat Sistemini Kimler Kullanabilir?

e-Mutabakat işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirmek isteyen büyük, küçük  bütün firmalar ve işletmeler e-Mutabakat sistemini kullanabilir.

e-Mutabakat Sistemi SAP ile Entegre Çalışır mı?

e-Mutabakat sistemimiz SAP ile entegre bir şekilde kullanılabilmektedir. İstenilen durumlarda Non-SAP olarak da kullanılabilir.

Sizi ileriye taşıyacak e-Mutabakat çözümleri için teklif alın!

Size özel e-Mutabakat çözümü ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi ve teklif almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.